Żywica poliuretanowa bez tajemnic
Szukając materiału, z którego powinna zostać wykonana naprawdę atrakcyjna posadzka, coraz częściej zwracamy się ku żywicy poliuretanowej. Co przy tym szczególnie interesujące, choć przez lata utożsamialiśmy ją z halami produkcyjnymi, obecnie nie dziwi jej obecność w budownictwie mieszkaniowym.
Posadzka z żywicy i jej zalety
Żywica poliuretanowa jest świetnym materiałem, gdy zastanawiamy się nad solidną podłogą na lata. I choć zwykle wspomina się o jej wytrzymałości jako o znaku rozpoznawczym tego materiału, nie da się ukryć, że nie mamy do czynienia z jego jedynym atutem. Żywica zwraca na siebie uwagę choćby dlatego, że pasuje do wnętrz o zróżnicowanej stylistyce. Jest utożsamiana przede wszystkim z wnętrzami industrialnymi. Jej producenci są jednak w stanie przekonać nas o tym, że i w klasycznym wnętrzu sprawdzi się świetnie. Gdy chcemy wskazać mniej oczywistą zaletę żywicy poliuretanowej, powinniśmy zwrócić uwagę przede wszystkim na to, że jest ona naprawdę skutecznym materiałem izolacyjnym. Co więcej, nie trzeba z niej rezygnować nawet wtedy, gdy ma się w planie położenie ogrzewania podłogowego.
Jak układać żywicę poliuretanową?
Żywica poliuretanowa jest kojarzona przede wszystkim z tym materiałem, który układa się na istniejącą już posadzkę. Jest to jej przewaga nad rozwiązaniami, które z nią konkurują, zwłaszcza że efekt końcowy można uznać za dość interesujący stylistycznie. Warto jednak pamiętać, że nie mówimy wcale o jedynej opcji, na jaką możemy się zdecydować.
Posadzka z tego rodzaju żywicy będzie się prezentować znakomicie także wtedy, gdy zostanie przez nas ułożona bezpośrednio na betonie. Taka praktyka jest zalecana przede wszystkim we wnętrzach nowoczesnych. Z pewnością przypadnie też do gustu osobom, które nie boją się pewnej surowości jako efektu końcowego, Oczywiście, beton powinien być wcześniej poddany dość krytycznej ocenie. Nie może być nie tylko spękany, ale i wilgotny.