Żel antybakteryjny jest bardzo przydatnym preparatem zawsze, gdy nie ma możliwości umyci rąk. Często do takich sytuacji dochodzi podczas podróży. Warto zawsze używać płynów dezynfekujących po korzystaniu z komunikacji miejskiej lub w trakcie długich zakupów w wielu sklepach.
Kiedy powinno korzystać się z płynów do dezynfekcji?
W trakcie pandemii stojaki lub buteleczki z płynem odkażającym pojawiły się we wszystkich miejscach publicznych. Wiele osób przyzwyczaiło się do częstego odkażania rąk i robią to za każdym razem, gdy jest możliwość. Żel dezynfekujący vimedin zabezpiecza przed przenoszeniem na dłoniach niebezpiecznych dla zdrowia bakterii oraz wirusów. Dlatego warto go używać przed wejściem do restauracji, do sklepu oraz wizycie w publicznej toalecie. Ze względu na wysoką skuteczność działania vimedin stosowany jest również w dezynfekcji chirurgicznej.
Co znajduje się w składzie żelu dezynfekującego vimedin?
Substancją czynną żelu jest etanol. Jest to alkohol, który posiada właściwości bakteriobójcze, grzybobójcze oraz wirusobójcze. Dzięki dodaniu do składu wyciągu z rumianku, płyn jest łagodny dla skóry i zapobiega jej wysuszaniu oraz wystąpieniu podrażnień. Żel vimedin nie ma właściwości uczulających, dlatego może być bezpiecznie stosowany w przedszkolach i szkołach. W trosce o środowisko środek jest biodegradowalny oraz nie zawiera szkodliwych dla człowieka formaldehydów.
Prawidłowe wykonanie dezynfekcji rąk
Żel dezynfekujący vimedin musi być używany zgodnie z instrukcją. Nieprawidłowe stosowanie płynu osłabi jego skuteczność. Przed zastosowaniem żelu trzeba upewnić się, że na dłoniach nie ma skaleczeń lub zadrapań. Vimedin przeznaczony jest do dezynfekcji higienicznej oraz chirurgicznej. Pierwsza z nich polega na wcieraniu preparatu w dłonie przez około trzydzieści sekund. Odkażanie chirurgiczne powinno trwać około minuty i musi być wykonywane z dużą starannością. Nie wolno zapominać o zdezynfekowaniu przestrzeni między palcami oraz skóry na nadgarstkach. Żel należy pozostawić do całkowitego wchłonięcia.